Geçmiş Yaşam Terapisi | Yeşim Banu Aykan
8

Hayatının değişimi düşüncelerinin değişimi ile başlar...

Regresyon Nedir ?

İnsan zihni düşündüğümüzden çok daha güçlü ve karmaşık çalışır, bilinçli ve bilinç altı zihnimizdeki çatışma, bilinç altımıza kazınmış olan sabit fikirlerden ve inançlardan kaynaklanır. İnsanın çektiği acının büyük bir bölümü gereksizdir ve bu acıya sebep olan şey bilinç altındaki sabit inançlar ve çarpıtılmış fikirlerdir.

Kişi çoğu zaman bu inanç ve fikirlerin neler olduğunu, nerden geldiğini, neden kaynaklandığını bilmez. Bazen sebepleri bilir ama buna rağmen bu inançlardan sabit fikir yada fikirlerden ne yaparsa yapsın kurtulamaz.

Hayatımızda bizi engelleyen fikirlerden ve inançlardan kurtulmanın en hızlı ve kalıcı yolu regresyondur. Regresyon sizi direk sorunun kaynağına götürür, sizi engelleyen sabit inançları bulur ve onları hemen orada dönüştürür. Böylelikle sabit fikirler ve inançlar ne kadar uzun süre orada olurlarsa olsunlar artık üzerinizdeki güçlerini kaybederler, böylelike sizi engelleyemezler.

Regresyon ile sabit inançlarınızı bulup dönüştürdüğünüzde, bu zamana kadar yapamadıklarınızı doğallıkla yapmaya başladığınızı görürsünüz, regresyon hedefiniz ile aranızdaki engelleri kaldırarak hedefinize doğru eylemleri rahatlıkla ve doğallıkla yapmanızı sağlar. Eğer topluluk önünde konuşamıyorsanız regresyondan sonra bu doğallıkla olmaya başlar, yada ilişkilerde hep aynı sorunları yaşıyorsanız artık bu sorunlara sebep olan davranışlardan özgürleşirsiniz, yeme problemleri, sağlıksız seçimler, bağımlılıklar, travmalar, zihinsel ve fiziksel rahatsızlıklardan vb bir çok olumsuzluktan regresyon ile kolay ve hızlı bir şekilde kurtulup istediğiniz hayatı yaşamaya başlayabilirsiniz. Regresyon omuzlarınızdakigereksiz yükü alır ve hedefiniz ile aranızdaki engelleri kaldırır hayat, özgür, doğal, neşeli ve yaşamaya değer bir alana dönüşür.