Ruhsal Koçluk | Yeşim Banu Aykan
8

Hayatının değişimi düşüncelerinin değişimi ile başlar...

Ruhsal Terapi

Ruhsal terapinin amacı iç dünyanız ile dış dünyanızı hizalamaktır. Zihinsel, duygusal ve fiziksel karmaşayı temizleyen bir sistem olması içsel mesajları kolaylıkla duymanızı ve kendi içşel gücünüzü keşfedip hayatınızın he alanında kullanmazını sağlar. Bu sistem aynı zamanda hayat amacını keşfetmenizi sağlar, böylece amacınıza ulaşmanızı destekleyen bir yaşam tasarlayabilirsiniz.

Ruhsal terapi klasik terapiden farklıdır. Klasik terapi genellikle duygusal iyileşmeye odaklanır.

Ruhsal terapi bir hedefe, motivasyon ve teşvik yoluyla ulaşmayı hedefleyen yaşam koçluğundan farklıdır.

Ruhsal terapiyi yaşam koçluğundan ve klasik terapiden ayırın en önemli fark birincil amacının içsel çöküntü ve kargaşayı temizlemesidir. Böylece kendi bilgeliğinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Geleneksel yaşam koçları, danışanlarını istedikleri hedefe ve mükemeliğe ulaşmaları için motive ve teşvik eder. Ve hedeflerine giden yolda bir yol haritası çizerek, bir plana bağlı kalarak kişiye bir takım sorumluluklar yükler.

Bu koçluk modeli bir çok durumda işe yarar, Fakat genellikle bir çeşit ruh yorgunluğuna ve huzursuzluğuna yol açar.

Yaşam koçluğunun popülerliği arttıkça – Modern iş hayatınında departmanlar arası hızlı bir yükseliş beklediğini göz önüne alırsak – Yeni motivasyon tekniklerine ihtiyaç vardı ve böylece Yaşam Koçluğunun hızlı üretkenlik için modern kültürün içindeki yeni trenleri yansıttığı görülür.

Fakat, en yeni koçluk modellerine, zaman tasarrufu sağlayan aygıtlara, organizasyon ve en gelişmiş motivasyon sistemelerine rağmen, bir şeyler eksiktir…

İnsan, her durumda ve her zaman kullanacağı bir güce ve sisteme ihtiyac duyuyor ve içsel olarak böyle bir güce sahip olduğunuda biliyor sadece bu güce nasıl ulaşacağını, nasıl active ediceğini bilmiyor yada unuttu, İnsan içsel bilgeliğini ve sezgilerini kullanmayı öğrendiğinde hayat mucizevi bir şekilde akmaya başlar…

İhtiyacınız olan bütün cevaplara sahipsiniz. Burada önemli olan, içsel bilgeliğinize bağlanıp bu cevaplara ulaşabilmek için, iç ve dış dünyamızdaki kargaşanın temizlenmesidir.

İşte kişiyi bu bilgeliğe ulaştırmak için; Ruhsal Terapi doğdu.

Ruhsal Terapi programı ile çalışan hemen herkes, hayatlarında büyük ve kalıcı bir değişim deneyimler.