İlişki Terapisi | Yeşim Banu Aykan
8

Hayatının değişimi düşüncelerinin değişimi ile başlar...

İlişki Terapisi

Belkide insanoğlunun en zorlandığı alanlardan biridir ilişkiler…Özelliklede duygusal ilişkiler, daha doğduğumuz anda annemiz ile ilişkimiz başlar, babamız, kardeşlerimiz…ve ilk aşkımız, bundan sonra hayat asla aynı olmaz, ilk aşk aslında daha sonra yaşacağımız ilişki modeli ile ilgili bize bir çok ipucu verir, çünkü; daha sonraki ilişkilerimiz birbirinin devamı gibidir, insanlar, mekanlar hatta biz değişiriz ama aşk hayatımızda yaşadığımız sorunlar, hüsranlar acılar ve travmalar neredeyse bir önceki ile aynıdır. Bu bizi öylesine yorar ki çok geçmeden hayatımızın tamamını etkilemeye başlar. İlişkimizi kurtarmak adına yaptığımız hemen hiç bir şey işe yaramamıştır.

İlişkilerde yaşadığımız problemlerin ana kaynakları sinsice gizlenmiş bir takım inançlar, daha önce yaşadığımız ilişkilerdeki travmalar, ilişkiye dair öğrendiğimiz yalan yanlış yargılardan, geçmiş yaşamlarımızda yaşadığımız travmalardan kaynaklanır ve elbette daha başka bir çok sebeb olabilir. Çoğu zaman davranışlarımızın farkında olmadan hareket ederiz tıpkı oto pilot gibi, pişman oluruz, bir daha yapmayacağımızı söyleriz ve yine yaparız. Sanki dış bir güç bizi ele geçirmiş gibidir ve bu durum ilişkiyi içinden çıkılmaz bir hale sokar ve gelecekte daha sorunlu ilişkiler yaşamamıza zemin hazırlayan bir çok yeni, travmatik deneyim biriktiririz. Unutmayın, yaşadığınız her deneyim bedeninize kayıd olur ve tetiklenene kadar siz bunun farkında bile olmazsınız,

Kendimize dürüst olup bu sorunların en azından bazılarının kaynağının kendimiz olduğunu kabul eder ve sorunlarla yüzleşip birdaha aynı durumları yaşamamak için dönüştürmeye karar verdiğiniz anda promlemlerinizi çözmek için ilk adımı atmış olursunuz. Huzurlu, doyumlu sevgi dolu bir ilişki yaşamak için bu adımı atmaya değecektir. Bir ilişkiyi yaşanır hale getirebilmeniz için veya sevildiğiniz, sayıldığınız karşılıklı bir uyum içinde olduğunuz bir ilişki için; ilişkilerinizi çıkmaza sokan yönlerinizi bulup dönüştürmeden, huzurlu, doyumlu, anlamlı bir ilişki yaşamanız imkansızdır. Ve eğer gerçekten hazırsanız ve istiyorsanız kendinizi dönüştürüp hatalı yönlerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

Tüm ilişkilerden kalan travmaları, bedeninizden, enerji bedeninizden ve zihninizden temizlemek çok iyi sonuçlar getirir. Sadece ilişkiler alanında değil; hayatınızın hemen her alanında mucizeler ile karşılaşırsınız.